O nas
O nas
Rozmiar czcionki
O naszym zespole
Opiekun Grantu:
Dr hab. n med. Paweł Łęgosz – jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ukończył również Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, adiunktem i zastępcą Ordynatora Kierownika Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus UCK WUM. Pełni również funkcję koordynatora Oddziału Ortopedii i Endoprotezoplastyki w Klinice, oraz opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Ortopedii Rekonstrukcyjnej i Onkologicznej.
Dr n. med. Paweł Łegosz specjalizuje się w chirurgii stawu biodrowego i kolanowego. Przeprowadza operacje wymiany stawu na staw sztuczny z powodu choroby zwyrodnieniowej, przerzutów nowotworowych, w tym przypadku z użyciem tzw. megasystemów. Jest pionierem w użyciu implantów custom made w złożonych ubytkach miednicy i kości udowej w operacjach rewizyjnych. Jako pierwszy w Europie wykonał operację implantacji protezy custom made kości biodrowej z użyciem okularów do rozszerzonej rzeczywistości Microsoft Holo Lens.
Jest szkoleniowcem w użyciu technik mini-inwazyjnych (direct anterior approach) w pierwotnej aloplastyce stawu biodrowego w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Swoje doświadczenie zbierał podczas licznych pobytów szkoleniowych w Niemczech, Austrii, Belgii, Anglii, Izraelu oraz w Stanach Zjednoczonych.
Dr n med. Łukasz Pulik – odbywa szkolenie specjalizacyjne i studia doktoranckie w Klinice Ortopedii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego główne zainteresowania to diagnostyka oraz leczenie schorzeń przewlekłych dużych stawów (m.in. choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych i kolanowych oraz dysplazja rozwojowa stawów biodrowych) oraz skutków urazów narządu ruchu.
Zajmuje się również przeciwdziałaniem następstwom starzenia się chrząstki stawowej z zastosowaniem metod zachowawczych tj. iniekcji dostawowych z osoczem bogatopłytkowym czy suplementacja kwasem hialuronowym. Uczestnik specjalistycznych kursów z zakresu USG narządu ruchu
Uczestnik renomowanych szkoleń, między innymi:
Podstawy Ultrasonografii Biodra Dziecięcego Techniką Profesora Grafa, Łódź (2019, 2020)
Ultrasonografia Narządu Ruchu z Elementami Reumatologii, USG Trener, Warszawa (2018)
Trauma Basic Course AO (Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen), Davos, Szwajcaria (2019)
Wyrazem powyższych zainteresowań jest opublikowanie 29 artykułów naukowych związanych z tematyką chorób stawów oraz endoprotezoplastyki. Otworzył przewód doktorski dotyczący wpływu wybranych czynników osobniczych na wyniki endoprotezoplastyki stawu biodrowego. Na co dzień recenzuje artykuły dla czasopism tj. BMC Musculoskeletal Disorders, BMJ Open, PeerJ i Clinical Interventions in Aging oraz opiekuje się Studenckim Kołem Naukowym Medycyny Rekonstrukcyjnej I Onkologicznej.
Krzysztof Romaniuk – lekarz, absolwent kierunku Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pierwsze doświadczenia kliniczne związane z ortopedią i traumatologią zdobywa w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, w ramach wolontariatu w Szpitalu Dzieciątka Jezus UCK WUM oraz pełnienia funkcji przewodniczącego Studenckiego Koła Naukowego Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Przyszłość wiąże z endoprotezoplastyką, wydłużaniem kończyn oraz korekcją ortopedycznych wad wrodzonych.
Nina Grabowska – lekarz, absolwent kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wolontariuszka w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Dzieciątka Jezus UCKM WUM. Doświadczenie ortopedyczne zdobywała w ramach SKN Ortopedii Rekonstrukcyjnej i Onkologicznej WUM. Współautorka publikacji w czasopismach naukowych. Organizatorka licznych konferencji. Przez lata związana z Centrum Onkologii, V-ce Przewodnicząca (2017-2018) SKN Onkoma. Na co dzień zafascynowana zastosowaniem nowych technologii w Ortopedii Onkologicznej. Prywatnie miłośniczka psów, pływania i górskich wędrówek.
Nicola Dyrek – studentka 5 roku kierunku lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Członkini koła Ortopedii Rekonstrukcyjnej i Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego od 2 roku swoich studiów, w którym zdobywa doświadczenie kliniczne związane z ortopedia. Swoje zainteresowanie ortopedia rozwija już w tak młodym wieku uczestnicząc w konferencjach ortopedycznych, a także będąc współautorka publikacji w czasopismach naukowych. Na tą specjalizację nie patrzy tylko z perspektywy lekarza, szczególną uwagę przywiązuje do relacji lekarz-pacjent.